Pielgrzymki

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA DO GRECJI - 10 dni

Plan

1 dzień                                                                                                                                                                                        

Wyjazd z miejsca zbiórki ok. godz. 00.30. Przejazd przez Słowację , Węgry, Serbię na kolację i  nocleg tranzytowy                                                                                                                                                                                                          
2 dzień

Rano po śniadaniu przejedziemy do FILIPPI, pierwszego miasta europejskiego w którym Ewangelię głosił Św. Paweł. Zobaczymy również miejsce nad pobliską rzeczką Angista, gdzie św. Paweł ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim - św. Lidię. Św. Paweł odwiedził miasto jeszcze dwukrotnie w roku 56 i 57. Wieczorem przejedziemy do hotelu w KAVALI - dawnego Neapolis, portu do którego z Azji przypłynął św. Paweł. Kolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do SALONIK. Zwiedzimy bazylikę św. Demetriusza - największy kościół Grecji, słynną Białą Wieże, Łuk Triumfalny Galeriusza, Rotundę. Następnie zatrzymamy się w WERII czyli starożytnej Berei. W tym mieście św. Paweł ukrył się przed Żydami z Salonik. Zobaczymy wzgórze, z którego przemawiał. Kolacja, nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu zwiedzanie METEORÓW - słynnych klasztorów zawieszonych między "niebem a ziemią". Ze względu na ich niesamowite położenie na szczytach skalnych określa się je jako klasztory "w chmurach". Zbudowano je na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy, św. Atanazy wzniósł się na skały na grzbiecie orła. Zwiedzając niektóre z nich, poznamy życie mnichów. Klasztory są prawdziwym muzeum bizantyjskiej sztuki z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami oraz jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i. Kolacja, nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu przejazd DELF położonych u podnóża PARNASU. Zwiedzanie: sanktuarium Apollina, miejsca, gdzie zasiadała na swym trójnogu Pytia, najważniejsza wyrocznia w starożytnym świecie. Omfalos - pępek świata wg starożytnych, znakomicie zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, Święta Droga. Jeżeli czas pozwoli zwiedzanie muzeum z jego wspaniałymi eksponatami, m.in. niezwykle realistycznym posągiem Woźnicy na rydwanie. Następnie przejazd przez ARACHOWĘ (malowniczą wioskę albańską). Postój w OSSIOS LUKAS - klasztorze błogosławionego Łukasza (XI-XII w.) Kolacja w hotelu. Nocleg.

6 dzień 

Po śniadaniu zwiedzanie ATEN - serca Grecji bijącego od ponad 3000 lat. Zwiedzanie z przewodnikiem Aten - Wzgórze Akropolu: Partenon, Erechtejon, Odeon i budowle antyczne z muzeum na Akropolu, Areopag - miejsce, gdzie nauczał Św. Paweł. Dawna agora grecka i rzymska, Świątynia Zeusa. Odwiedzenie Stadionu Olimpijskiego i Wieży Wiatrów. Zmiana warty przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza, Parlament. Spacer na Place. Kolacja, nocleg.

7 dzień 

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę na Peloponez. Na początku postój nad KANAŁEM KORYNCKIM (krótka sesja zdjęciowa). Następnie zwiedzanie ruin starożytnego KORYNTU (Agora, na której przemawiał św. Paweł, świątynia Apolla i studnia Peirene). Przejazd do MYKEN - ich urok wiąże się z homeryckimi poematami o królestwie Agamemnona oraz wspaniałymi zabytkami ; Grób Agamemnona, Brama Lwic, Mury Cyklopie), EPIDAUROS ( sanktuarium boga Asklepiosa, starożytny teatr). Przejazd do hotelu, kolacja. Nocleg.

8 dzień

Po śniadaniu przejazd na Riwierę Olimpijską. W trakcie przejazdu postój w TERMOPILACH - w miejscu bitwy między Grekami i Persami w 490 r. p.n.e. Teraz stoi tu pomnik Leonidasa i poległych 300 Spartan oraz tablica ze słynnymi słowami Simonidesa: "Przechodniu powiedz Sparcie, że tu spoczywamy wierni jej prawom". przejedziemy obok GÓRY OLIMP (spojrzenie na mityczną siedzibę greckich bóstw). Przejazd przez malowniczą DOLINĘ TEMBI wyżłobioną przez rzekę Pindos. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

9 dzień

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w stronę granicy. Przejazd tranzytowy przez Macedonię i Serbię. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu. Kolacja,  Nocleg.

10 dzień

Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski, Jazda przez Węgry, Słowację, ciepły posiłek na trasie przejazdu. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach nocnych

                                                                                                             

Świadczenia: 9 noclegów , hotele **/ ***, pokoje  2-3    osobowe z łazienkami, 9 śniadań, 9 obiadokolacji , 1 obiad w drodze powrotnej  autokar, ubezpieczenie, pilot-przewodnik,

Transport: autokar Lux z klimatyzacją, toaletą, barek kawowy  (kawa,  herbata bezpłatnie)

Terminy: do uzgodnienia

Cena nie obejmuje opłat za bilety wstępu , na które należy przeznaczyć około  80€/os.

Zadaj pytanie

Telefon 29 764 90 10 lub 29 764 81 55
PN-PT 9.00-18.00 | SOB 9.00-13.00
Facebook